ФОТО: Еден убиен, еден тешко ранет во престрелка во Чаир

Во престрелка во Чаир, едно лице е убиено, а едно е тешко повредено. Престрелката се случила на улицата „Лазо Трповски“.

Тешко повредениот Л. Ќ. е пренесен во ГОБ Св. Наум Охридски.

Екипи на МВР се излезени на терен и работат на расчистување на случајот.

Фото: ТВ Шења

Source: New feed

Поврзани написи

Leave a Comment