Пукање во Чаир- Еден убиен и еден тешко ранет | Локално

Локално – 07:20 25/11
Убиен е Исмет Арифи, а Ќемал Лусјани со прострелна рана е пренесен во болницата „Св. Наум Охридски“. Убиецот е во бегство. Во престрелка на улица Лазо Трповски што се случи синоќа кај маркетот „Принц“ во скопски Чаир е убиен Исмет Арифи од Скопје, а …

Алсат-М: Пукотници во Чаир, еден загинат

+инфо: Убиство во скопски Чаир (ВИДЕО)

Бриф: Убиство во скопски Чаир

4 поврзани вести »

Powered by WPeMatico

Поврзани написи