(ВИДЕО) Престрелка во Чаир однесе во смрт едно лице, напаѓачот во бегство | Фактор

Фактор – 07:30 25/11
Пукотници и убиство вчера го потресоа скопски Чаир. Престрелката на улица „Лазо Трповски“ го однесе во смрт лицето Исмет Арифи додека Ќемал Лусјани со прострелна рана е префрлен во градската болница.

Локално: Пукање во Чаир- Еден убиен и еден тешко ранет

Алсат-М: Пукотници во Чаир, еден загинат

+инфо: Убиство во скопски Чаир (ВИДЕО)

24 поврзани вести »

Powered by WPeMatico

Поврзани написи