ЧУДО НА ПРИРОДАТА: Борис има натчовечки способности ! Вели дека доаѓа од Марс, а потоа го шокираше светот (видео)

Борис Кипријанович, 20 годишно момче од рускиот град Волгоград, тврди дека доаѓа од Марс, а во прилог на тоа следуваат и неговите натчовечки способности. Наводно уште 15 дена по неговото раѓање тој можел сам да ја држи главата, на четири месеци проговорил, а пред втората година ги наполнил насловните страници на весниците, тврди неговата мајка Надежда. – Својот прв збор го изговори на четири месеци и од тогаш продолжи да зборува. Штом го одвеле во детската градинка, воспитувачките забележале дека малиот Борис е изразито напреден. Родителите се убедени дека информациите…

...повеќе

Колаж со починатите славни личности од 2017 година

Британскиот уметник Крис Бејкер креираше своја верзија на обвивката на култниот албум на „Битлси“ – „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” на која што ги стави познатите личности кои што починаа во 2017 година.. На колажот, се наоѓаат Хју Хефнер, Чак Бери, Роџер Мур, Гордон Кеј, Том Пети и Крис Корнел. Палмите развеани во позадината пак, ги симболизираат ураганите и бурите, кои го погодија светот годинава. – Ја искористив можноста да му укажам на светот и за климатските промени и дека мораме да размислуваме за долгорочните влијанија на човекот врз…

...повеќе

Британска министерка си поднесе оставка откако остварила средба со Нетанјаху за која што не била известена британската влада

Прити Пател поднесе оставка од функцијата министерка за меѓународен развој по денешната средба со премиерката Тереза Меј, а во врска со неофицијалните средби со израелски министри, бизнисмени и лобисти. Таа го прекршила протоколот и се среќавала со политичари, вклучувајќи го и премиерот на Израел, Бењамин Нетанјаху, без за тоа да ја извести британската влада. Освен тоа, Пател ја посетила и израелската воена мобилна болница на Голанската Висорамнина, каде се наоѓаат повредени лица од Сирија. Пател е втор член на британската Влада кој заминува од функцијата за краток период, откако министерот…

...повеќе

Колаж со починатите славни личности од 2017 година

Британскиот уметник Крис Бејкер креираше своја верзија на обвивката на култниот албум на „Битлси“ – „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” на која што ги стави познатите личности кои што починаа во 2017 година.. На колажот, се наоѓаат Хју Хефнер, Чак Бери, Роџер Мур, Гордон Кеј, Том Пети и Крис Корнел. Палмите развеани во позадината пак, ги симболизираат ураганите и бурите, кои го погодија светот годинава. – Ја искористив можноста да му укажам на светот и за климатските промени и дека мораме да размислуваме за долгорочните влијанија на човекот врз…

...повеќе

Британска министерка си поднесе оставка откако остварила средба со Нетанјаху за која што не била известена британската влада

Прити Пател поднесе оставка од функцијата министерка за меѓународен развој по денешната средба со премиерката Тереза Меј, а во врска со неофицијалните средби со израелски министри, бизнисмени и лобисти. Таа го прекршила протоколот и се среќавала со политичари, вклучувајќи го и премиерот на Израел, Бењамин Нетанјаху, без за тоа да ја извести британската влада. Освен тоа, Пател ја посетила и израелската воена мобилна болница на Голанската Висорамнина, каде се наоѓаат повредени лица од Сирија. Пател е втор член на британската Влада кој заминува од функцијата за краток период, откако министерот…

...повеќе

Насилници опколија девојка и ја нападнаа, но тоа им беше најголемата грешка во животот (ВИДЕО)

Шест насилници опколија девојка и ја нападнаа, но не очекуваа дека таа вака ќе се одбрани. Се сеќавате на филмовите со Брус Ли ?! Ова е нешто слично, но во реалниот живот. Девојката си замина откако им ги демонстрираше боречки вештини, а погледнете како изгледаше тоа: Powered by WPeMatico

...повеќе

Дачиќ го повлече српскиот амбасадор од Украина на консултации

Ивица Дачиќ го повика на консултации амбасадорот на Србија во Украина Раде Булатовиќ во врска со актуелните прашања за односите помеѓу двете земји. – Србија останува посветен на градењето на добри односи со Украина, на принципите на меѓусебно почитување и нема да дозволи да биде колатерална жртва на меѓународните односи кои што немаат врска со Србија, се вели во соопштението на српското МНР. Како што е познато, се вели во соопштението, Србија од избувнувањето на кризата во Украина на повеќе наврати укажа да се почитува територијалниот интегритет на државата. Односите…

...повеќе

Дачиќ го повлече српскиот амбасадор од Украина на консултации

Ивица Дачиќ го повика на консултации амбасадорот на Србија во Украина Раде Булатовиќ во врска со актуелните прашања за односите помеѓу двете земји. – Србија останува посветен на градењето на добри односи со Украина, на принципите на меѓусебно почитување и нема да дозволи да биде колатерална жртва на меѓународните односи кои што немаат врска со Србија, се вели во соопштението на српското МНР. Како што е познато, се вели во соопштението, Србија од избувнувањето на кризата во Украина на повеќе наврати укажа да се почитува територијалниот интегритет на државата. Односите…

...повеќе

ВИДЕО: Џиновски ајкули нападнале подморница

Истражувачката подморница „Блу Планет 2“ пратеше леш на кит кој што некое време пловел на површината на Атлантскиот океан, се додека не него не наишла група ајкули. Кога научниците дошле до длабочина од 750 метри, на кое што телото на китот потонало, го затекнале голем број огромни ајкули – Hexanchus griseus, кои што растат и до осум метри. Поради големата конкуренција, ајкулти станале агресивни и започнале да се напаѓаат помеѓу себе, но и да ја напаѓаат подморницата. Научниците во еден момент се почуствувале загрозени, но ајкулите набрзо сфатиле дека подморницата…

...повеќе