Луди идеи кои заработиле милиони

Благодарение на Интернетот, многу луѓе лесно ги промовираат своите необични идеи. Постојат дури и веб-сајтови на кои тие собираат пари со цел да го финансираат нивниот проект. На оваа листа ќе најдете некои од најневеројатните примери за некои од овие идеи и производи. 1. Тоалетна школка што свети Со IllumiBowl 2.0 никогаш нема да ја утнете тоалетната школка, дури и во темница. Светилката која може да се инсталира на која била тоалетна школка има мал сензор за движење кој ја вклучува веднаш штом ќе влезете во тоалетот. Идејата собрала 226.000…

...повеќе

ВИДЕО: Џони Деп се тетеравеше на премиерата на новиот филм

Славниот актер допатува во Лондон на промоцијата на филмот „Убиство во Ориент експрес“ со колегите Џуди Денч, Пенелопе Круз и Мишел Фајфер, но цело време изгледаше отсутно, пренесоа британските медиуми. Деп кој во филмот снимен по истоимениот роман на Агата Кристи глуми гангстер кој патува со воз во кој се случува убиство, а кое го решава Херкул Поаро, не се однесувал воопшто професионално-давал нејасни изјави, не сакал да се фотографира, а според изјавите на новинарите се чувствувал мирис на алкохол. – Не знам дали е поради алкохолот или многуте пластични…

...повеќе

Реакција на Наставничкиот пленум по повод најавените 5% зголемување на платите објавени во Предлог-буџетот за 2018 г.

Наставничкиот пленум реагираше преку писмено соопштение по повод најавените 5% зголемување на платите објавени во Предлог-буџетот за 2018 г. Реакцијата ја објавуваме интегрално. „Наставничкиот пленум го изразува своето незадоволство во врска со најавите за зголемување на платите на просветните работници за 5 %, кои би требало да се случат од септември, 2018 година, како што објави Министерот за финансии во презентацијата на Предлог-буџетот за 2018 г. Платите на просветните работници во Р Македонија се едни од најниските во регионот. Дополнително, наставниците не добиваат надоместоци за својата прекувремена работа која не…

...повеќе

Реакција на Наставничкиот пленум по повод најавените 5% зголемување на платите објавени во Предлог-буџетот за 2018 г.

Наставничкиот пленум реагираше преку писмено соопштение по повод најавените 5% зголемување на платите објавени во Предлог-буџетот за 2018 г. Реакцијата ја објавуваме интегрално. „Наставничкиот пленум го изразува своето незадоволство во врска со најавите за зголемување на платите на просветните работници за 5 %, кои би требало да се случат од септември, 2018 година, како што објави Министерот за финансии во презентацијата на Предлог-буџетот за 2018 г. Платите на просветните работници во Р Македонија се едни од најниските во регионот. Дополнително, наставниците не добиваат надоместоци за својата прекувремена работа која не…

...повеќе

Писмо од една домаќинка: Нејзините совети за чистење на куќата мора да ги прочита секоја жена!

Во продолжение можете да прочитате писмо на една домаќинка кое е упатено кон сите жени, а која сака своето животно искуство да го сподели со вас. Го пренесуваме во целост… Запамтете дека талогот прашина го штити дрвото. Куќата станува дом кога на мебелот можете да напишете – те сакам. Знаев секој викенд да поминам барем 8 часа чистејќи, затоа што сакав да биде совршено, во случај некој да не помине. Конечно еден ден сфатив дека никој не дошол – сите биле некаде, живеејки го животот и забавувајки се. Денес, кога…

...повеќе

Дали е можно ова да е доказ дека постојат ангели? (видео)

Еден патник во авион за време на летот со својата камера забележал чудна појава. Имено, со неговата камера се снимени два летечки „објекти“ за кои тој тврди дека се ангели. Видеото предизвика бројни полемики на интернет, а многумина тврдат дека доколку видеото е автентично и снимката е направена на толкава височина, тешко дека станува збор за птици. Powered by WPeMatico

...повеќе

(ВИДЕО) Обезбедување на Мастерсот во Париз кон Надал: Кој сте вие?

Можеби е еден од најпознатите лица и еден од најдобрите во светот на тенисот, но не сите го препознаваат од „прва“. Еден од нив беше членот на обезбедувањето на Мастерсот во Париз кој го застана шпанскиот тенисер во обидот да влезе на терените и го праша кој е? – Рафаел Надал, одговори тенисерот. Gagner 10 Roland Garros ne donne aucun passe droit.."Bercy Live" à voir à 14H40 sur CANAL+SPORT #SportReporter pic.twitter.com/hkowErtviO — Sport Reporter (@Sport__Reporter) November 5, 2017 Source: New feed

...повеќе

ВИДЕО: Саудискиот принц Мансур бин Мукрин загина во хеликоптерска несреќа

Саудискиот принц Мансур бин Мукрин заедно со неколкумина претставници на власта загинаа во експлозија на хеликоптерот со кој се превезувале во близина на границата со Јемен. Хеликоптерот бил во инспекциска акција. UPDATE: Video of Prince Mansour bin Muqrinamd and other high ranking officials just before taking of in the helicopter that crashed. pic.twitter.com/OK4OV4W041 — News_Executive (@News_Executive) November 5, 2017 Source: New feed

...повеќе

Протекоа Рајски документи за тајното богатство на светската елита

Повеќе од 13 милиони документи под името Рајски документи откриваат како светската елита, политичарите и големите корпорации затајувале данок, се наведува во истражувањето на Меѓународното задружение на новинари. Истражувањето беше фокусирано на имотот на моќниците, на скриените фондови и офшор сметки, кои откриваат таен свет во кои вртат милијарди. Документите откриваат дека оф-шор сметки имаат британската кралица Елизабета, за поврзаноста на соработниците на американскиот претседател Доналд Трамп со Русите, тајните зделки на соработниците на канадскиот премиер Џастин Трудо и уште 120 политичари и моќници. Во Рајските документи се спомнуваат и…

...повеќе

Знак за здраво срце – лицата кои често плачат се посебни

Луѓето на различни начини ги изразуваат своите емоции. Со плачењето главно се поврзува длабоко чувство на тага. Според психолозите плачењето е здраво, а лицата кои често плачат се посебни. Плачењето го намалува стресот – ако сте личност која лесно ги покажуваа емоциите, тогаш лесно ќе се носите и со животните ситуации. Откако ќе се исплачете ќе почувствувате олеснување и појасно ќе гледате на ситуацијата која ве растажила. Покажувате дека не се плашите од сопствените чувства – плачењето исто така  знак дека не се плашите од тоа што го чувствувате. Плачењето…

...повеќе