Нови детали за убиството во Скопје: Двајца напаѓачи пукале, познат идентитетот

Недоразбирање помеѓу двајца пријатели заврши со престрелка во скопски Аеродром, дознава Пресс24 од полициски извори. Според неофицијални информации, во Мартин Јанушев пукал негов пријател кој и од порано и е познат на полицијата, по серија најтешки кривични дела за кои одлежувал и затворска казна. Напаѓачот е познат и во скопското подземје. Од МВР се уште не може да се добие ниту потврда ниту демант на оваа информација. Според некои медиуми полицијата го знае идентитетот на напаѓачот и трага по него. Нема информации за состојбата на застреланиот. Не еден, туку двајца…

...повеќе

Фудбалерот Јанушев починал, полицијата во потера по напаѓачот (фото)

Почина Мартин Јанушев, момчето кое попладнето на улицата Владимир Комаров во Аеродром, со неколку куршуми беше застрелано од непознат напаѓач, потврдија од министерство за здравство. Како што пренесуваат, момчето било донесено во Клиниката Св.Наум Охридски без знаци за живот, но лекарите, сепак цели 40 минути се обидувале да го реанимираат, но безуспешно. Јанушев бил застрелан пред локалот Ред кафе. Според очевидци, фудбалерот бил застрелан со 4-5 куршуми во главата и во вратот. Случајни минувачи го качиле во автомобил и го однеле во Градската болница, каде во тек е операција. Неофицијално,…

...повеќе

Застреланиот фудбалер Мартин Јанушев починал | +инфо

+инфо – 20:08 03/11 40-минутните обиди на лекарите за реанимација завршиле без успех, по што е констатирана смрт. Застреланиот фудбалер Мартин Јанушев починал, објави на Твитер Министерството за здравство. Застреланиот бил донесен на клиниката за хируршки болести „Св. МКД: Фудбалерот Јанушев починал, по напаѓачот сѐ уште се трага Фокус: Двајца напаѓачи пукале во Јанушев Фокус: Застреланиот фудбалер мртов бил донесен во болница 48 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Патот Куманово – Свети Николе во прекин | +инфо

+инфо – 18:56 03/11 АМСМ јави дека прекинот почнал во 18 часот, поради сообраќајна незгода кај затворот Кшење. Поради сообраќајна незгода, регионалниот пат Куманово – Свети Николе од 18 часот е во прекин кај затворот Кшење. Sky: Вечерва тешка сообраќајка во Македонија – овој патен правец е затворен за сообраќај А1 On: Изминатата седмица во Скопје 82 сообраќајки, четворица тешко повредени Курир: Десет сообраќајки вчера во Скопје, шест лица полесно повредени 45 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Застреланиот фудбалер мртов бил донесен во болница | Фокус

Фокус – 20:03 03/11 Министерството за здравство вечерва соопшти дека Мартин Јанушев кој попладнево беше затрелан во Аеродром во болницата бил донесен мртов. -Во врска со лекарскиот третман на застреланото лице во Аеродром информираме дека лицето било донесено во … Дерби: Застреланиот фудбалер Јанушев им подлегнал на повредите Сакам да кажам: Застреланиот во Аеродром бил донесен мртов во болница, соопшти Министерството за здравство А1 On: Почина фудбалерот кој беше застрелан во Аеродром 28 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Застреланиот во Аеродром бил донесен мртов во болница, соопшти Министерството за здраавство | Сакам да кажам

Сакам да кажам – 19:55 03/11 Едно лице е застрелано попладнево во кафулето „Гет кафе“ во општина Аеродром, а Министерството за здравство соопшти дека застреланиот бил донесен во болница мртов. „Во врска со лекарскиот третман на застреланото лице во Аеродром информираме дека … Press24: Познат идентитетот на напаѓачот и мотивите за пукањето во скопски Аеродром Фокус: Познат идентитетот на застреланиот фудбалер во Аеродром Дерби: Поранешниот фудбалер Мартин Јанушев застрелан во инцидент во Скопје 26 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Познат идентитетот на напаѓачот и мотивите за пукањето во скопски Аеродром | Press24

Press24 – 19:53 03/11 Недоразбирање помеѓу двајца пријатели заврши со престрелка во скопски Аеродром, дознава Пресс24 од полициски извори. Според неофицијални информации во Мартин Јанушев пукал негов пријател кој и од порано и е познат на полицијата по серија најтешки … Фокус: Познат идентитетот на застреланиот фудбалер во Аеродром Дерби: Поранешниот фудбалер Мартин Јанушев застрелан во инцидент во Скопје Телма: Во Аеродром со неколку куршуми застрелан фудбалер 25 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Познат идентитетот на застреланиот фудбалер во Аеродром | Фокус

Фокус – 19:08 03/11 Дваесет и петгодишниот Мартин Јанушев е фудбалерот кој попладнево околу 18 часот беше застрелан во населбата Аеродром. Јанушев бил застрелан пред локалот Ред кафе. Очевидци велат дека бил застрелан со 4-5 куршуми во главата и во вратот. Телма: Во Аеродром со неколку куршуми застрелан фудбалер Мета: Непознат напаѓач застрелал маж во Аеродром СуперСпорт: Фудбалер тешко повреден во Аеродром 51 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Во Аеродром со неколку куршуми застрелан фудбалер | Телма

Телма – 18:22 03/11 Околу 18 часот во близина на кафулето Ред кафе во аеродром тешко е рането едно лице. Полицијата потврди дека нападнатиот бил застрелан по што веднаш со приватно возило е префрлен во болница каде му се врши операција. СуперСпорт: Фудбалер тешко повреден во Аеродром Макфакс: Пукање во Аеродром, едно лице тешко повредено А1 On: Фудбалер тешко повреден во оружен инцидент во Аеродром 28 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе

Филмски грабеж во „Халк банка” во Скопје | 24 Вести

24 Вести – 17:17 03/11 Стануваат ли банките во градот лесна мета на разбојници, маскирани лица со оружје во рака ограбија експозитура на Халк Банка во Бутел. Нов филмски грабеж во Скопје кој повторно однесе голема сума на пари. Телма: Оружен грабеж на експозитура на Халкбанка Банкарство.мк: Ограбена експозитура на Халкбанка во Бутел еМагазин: Ограбена експозитура на Халкбанка во Бутел 23 поврзани вести » Powered by WPeMatico

...повеќе